WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH TURYSTYCZNYCH POD NAZWĄ
„WCZASY”
ORGANIZOWANYCH PRZEZ:
BIURO TURYSTYCZNE „HAPPY TOUR” MAREK HAJDUŁA
43-300 Bielsko – Biała ul. Piekarska 50,
Oddział 43-300 Bielsko-Biała, ul. Komorowicka 23.
Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Wojewody Śląskiego
Nr 508 na organizowanie imprez turystycznych.
1.Zawarcie umowy pomiędzy Uczestnikiem, a Biurem Turystycznym „Happy Tour” o udział w turnusie wczasowym, następuje w momencie podpisania „Umowy-Skierowania o świadczenie Usług Turystycznych” przez uczestnika lub osobę występującą w jego imieniu oraz przedstawiciela Biura Turystycznego „Happy Tour”.
2.B.T. „Happy Tour” zobowiązuje się do zapewnienia uczestnikowi świadczeń ujętych w folderach reklamowych i na stronie internetowej B.T Happy Tour pod adresem: www.happytour.pl
3.B.T. Happy Tour” nie ponosi odpowiedzialności za brak realizacji świadczeń i opóźnienia powstałe
na skutek działania siły wyższej (warunki atmosferyczne, strajki, blokady dróg itp.)
4.Osoba do lat 18 może uczestniczyć w turnusie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
5.Przy podpisywaniu Umowy-Skierowania, Uczestnik wpłaca minimum po 100 zł. zadatku od osoby. Dopłatę do pełnej kwoty Uczestnik zobowiązuje się uiścić najpóźniej do 14 dni przed datą rozpoczęcia turnusu. Wpłaty można dokonywać przelewem bankowym lub przelewem pocztowym na konto B.T. „Happy Tour”.
6.W przypadku odwołania turnusu B.T. „Happy Tour” zobowiązuje się do natychmiastowego powiadomienia Uczestnika o tym fakcie na piśmie i zaproponowania świadczenia zastępczego. W przypadku otrzymania takiego zawiadomienia, Uczestnik jest zobowiązany w terminie do trzech dni powiadomić B. T. „Happy Tour” o podjęciu świadczenia zastępczego lub rezygnacji. Odwołanie imprezy z powodu nie zebrania wymaganego minimum 30 osób może nastąpić najpóźniej na 30 dni przed dniem rozpoczęcia planowanego turnusu.
7.W przypadkach szczególnych (wzrost opłat urzędowych, zmiana podatków itp.) B.T „ Happy Tour” ma prawo do zmiany ceny lub programu turnusu i zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić o tym Uczestnika. Uczestnik po otrzymaniu informacji o zmianie warunków, zobowiązany jest do 3 dni powiadomić B.T. „Happy Tour” o przyjęciu lub odrzuceniu nowych warunków.
8.Uczestnik odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy i przez osoby małoletnie nad którymi sprawuje opiekę. Straty powstałe z tego tytułu Uczestnik zobowiązany jest pokryć na miejscu wyrządzenia szkody.
9.W razie rezygnacji lub przerwania uczestnictwa z przyczyn niezależnych od B.T. „Happy Tour” wpłata własna nie podlega zwrotowi.
10.Uczestnik może wykupić ubezpieczenie rezygnacji z imprezy turystycznej, lub ubezpieczenie przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej, które daje możliwość ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów związanych z zakupem imprezy turystycznej.
Dodatkowa opłata wynosi wg tabeli:
| przy cenie imprezy do 1500 PLN |
45 PLN |
| przy cenie imprezy od 1501 PLN do 2000 PLN |
60 PLN |
| przy cenie imprezy od 2001 PLN |
75 PLN |
11.Uczestnik może przenieść na inną osobę uprawnienia związane z pobytem na turnusie, jeśli osoba ta przyjmie wynikające z tej umowy obowiązki pod warunkiem, że przeniesienie praw nastąpi najpóźniej w przeddzień wyjazdu. Zgłoszenie to musi nastąpić w formie powiadomienia telefonicznego lub w formie pisemnej.
12.Reklamacje powinny być zgłoszone telefonicznie do biura niezwłocznie po wystąpieniu ewentualnych nieprawidłowości, a następnie w formie pisemnej na adres biura w terminie do 14 dni od daty zakończenia turnusu.
13.B.T.” Happy Tour” zwraca całkowitą wpłatę własną w przypadkach: odwołania turnusu lub rezygnacji Uczestnika ze świadczenia zastępczego (odrzucenia przez Uczestnika nowych warunków umowy-skierowania z powodu zmiany ceny, terminu itd.).
14.Strony będą dążyć do rozwiązania ewentualnych kwestii spornych na drodze polubownej, a w przypadku braku porozumienia spór będzie rozstrzygał właściwy Sąd.
15.W sprawach nie uregulowanych „Warunkami Uczestnictwa” mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego, ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o usługach turystycznych oraz ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych.
WARUNKI UCZESTNICTWA WE WCZASACH - pobierz >> 







